Dzieci

Zajęcia rekreacyjne z elementami Aikido dla dzieci prowadzone są już od kilkunastu lat. Dzieci poprzez zabawy i gry poznają elementy ruchowe typowe dla treningu Aikido. Zajęcia odbywają się w małych grupach w sali z atestowaną matą o dwóch stopniach twardości, co zapewnia bezpieczeństwo podczas nauki. Program obejmuje naukę podstaw przewrotów i padów, zwroty i obroty ciała oraz poznanie podstawowych technik Aikido. Zwiększamy również u dzieci zainteresowanie  japońską kulturą poprzez prowadzenie dodatkowych zajęć z origami (sztuka składania papieru) i kaligrafii japońskiej.

kaligrafia

Instruktorzy prowadzący zajęcia którzy sami są rodzicami mają zarówno wymagane uprawnienia jak i doświadczenie w prowadzeniu treningów z dziećmi (nikt nie zrozumie zachcianek i kaprysów dzieci jak rodzic).
Poza regularnymi zajęciami proponujemy wspólne dla grup dziecięcych i dorosłych wyjazdy, staże, obozy, kolonie i pokazy.

Jesteśmy członkiem CAA Polska. W ramach programu zajęć dla dzieci przewidujemy egzaminy na stopnie uczniowskie kyu. Egzaminy przeprowadzane są w naszym DOJO lub podczas staży.

Program dla dzieci

1. Zajęcia rekreacyjne (1,5-2 godziny zegarowe tygodniowo) z elementami aikido w grupach:

dzieci do 6 względnie 7 lat. Dzieci w tej grupie wiekowej pracują nad podstawowymi elementami gimnastycznymi. Zajęcia skupiamy na grach i zabawach, nauce podstawowych, bezpiecznych przewrotów i ćwiczeń potrzebnych do późniejszej pracy.
Zadaniem jest: przyzwyczajenie dziecka do otoczenia, pracy w grupie, parze, usamodzielnienie i fizyczne przygotowanie do zajęć w grupie starszej

dzieci grup pośrednich. W tych grupach wprowadzamy podstawowe techniki, rzuty i unieruchomienia. Zajęcia są bardziej wyczerpujące fizycznie, wymagamy większej dyscypliny. Zajęcia w dalszym stopniu obejmują gry i zabawy przeplatane z elementami aikido.

dzieci starsze. Zadaniem dla tej grupy jest przygotować dzieci do pracy z grupami dorosłymi. Zajęcia przypominają już standardowy trening aikido dla dorosłych z wyłączeniem form niebezpiecznych dla dzieci (twarde pady, silne dźwignie w pełnej kontroli na stawy).

konkurs-dsc03381web

dzieci + rodzice/dziadkowie. Cykliczne zajęcia mające na celu poprzez ćwiczenia, gry, zabawy oraz elementy masażu zwiększenie więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicami. Ćwiczenia podczas zajęć tak są dobrane, by dorosły stale nie uczestniczący w zajęciach mógł je wykonać bez problemu.