O nas

 

Główny instruktor naszej sekcji Jacek Engel otrzymał stopnie mistrzowskie w wyniku praktycznego egzaminu zdanego przed  japońskimi mistrzami aikido:

1 DAN-egzaminator  Minoru Kanetsuka Sensei 8Dan,

2 DAN-egzaminator  Katsuaki Asai Sensei 8Dan,

3 DAN-egzaminator  Katsuaki Asai Sensei 8Dan,

4 DAN-egzaminator Shoji Seki 8 Dan Shihan Homu Dojo w Tokio,

5 Dan-Podczas  Kagami Biraki 2020 w Japonii Doshu 合気道 Moriteru UESHIBA podpisał moją nominację na   Go Dan.

                                         

 

jobokkentanto

Równorzędnie obok typowego Aikido prowadzone są zajęcia z bokken (drewniany miecz), jo (kij) i tanto (nóż) – droga Iwama Morihiro Saito Sensei 9 DAN aikido aikikai. Zwróciwszy uwagę na to, iż Aikido opiera się na technikach japońskiego miecza, ćwiczenie z wyżej wymienionym sprzętem jest bardzo pomocne w zrozumieniu zasad tej pięknej sztuki walki.

 

– Aikido praktykujemy od ok. 30lat, od 22 lat regularnie prowadzimy treningi. U nas możesz poćwiczyć z kolegami i koleżankami posiadającymi wysokie stopnie  mistrzowskie 5dan, 3dan, 2 i pierwsze dany.

– Nasi instruktorzy i studenci mają największą ilość godzin przećwiczonych produktywnie na tatami z Japońskimi mistrzami podczas szkoleń odbywających się w krajach Europy i Japonii

– Jesteśmy dumni z naszych studentów i instruktorów. U nas nie jest łatwo, do egzaminów Dan rekomendujemy tylko doświadczone osoby. Dzięki temu jak prowadzimy treningi mamy 100% zdawalności na stopnie mistrzowskie. Brak oblanych egzaminów – stawiamy na jakość, nie ilość.

– egzaminy mistrzowskie zdajemy na dużych stażach przy międzynarodowym gremium

– Główny instruktor klubu wszystkie swoje mistrzowskie egzaminy zdawał przed Japońskimi Shihanami posiadającymi obecnie 8dan. Egzaminy:1 dan – Minoru Kanetsuka, 2 dan- Katsuaki Asai, 3 dan Katsuaki Asai, 4dan – Shoji Seki do tego dochodzi stopień 5 dan z nominacji Doshu 合気道 Moriteru Ueshiba w Japonii na podstawie rekomendacji Shihana R.Hoffmanna

– Reprezentowaliśmy dwukrotnie Polskę z ramienia CAAP na All Japan Aikido Demonstration w Tokyo

– Nasz klub został doceniony i wybrany przez producentów TVN „Super Niania” do poprowadzenia treningów z dziećmi z problemami wychowawczymi,

– prowadzimy zajęcia w kilku dojo,  w tym w przedszkolach i szkołach, uczymy sportowców między innymi piłkarzy i snowboardzistów bezpiecznych upadków według autorskiego programu nauczania.

– Cyklicznie organizujemy obozy i kolonie Aikido nad morzem.

Przeczytaj: Regulamin klubu   Etykieta   BHP Dojo

aikido_pie_04_01new

Pokaz Gminie Dębno część 1 z 3

 

Główne dojo Aiki-Fit  Częstochowa al. Niepodległości 41 (I piętro nad optykiem, obok Estakady i naprzeciw Jagiellończyków)